Dejte nám své +

Bylinné čaje

in

Čaje jsou v dnešní době velmi oblíbené a v leckterých domácnostech se používají každý den. Ať už potřebujeme specifický čaj pro jeho léčivé vlastnosti, nebo pouze na osvěžení a chuť, máme z čeho vybírat. K dispozici jsou čaje ovocné, bylinné čaje, nebo známý čaj černý, či zelený, které mají stimulační a povzbuzující účinky. Čaje se nejčastěji prodávají v praktických varných sáčcích, ale můžeme zvolit i čaje sypané, nebo pro ty pohodlnější z nás instantní čaje.

Bylinné čaje, které se používají pro jejich léčebný efekt, by měly být bez konzervačních látek a barviv – jsou to tedy přírodní čaje obsahující rozdrcené byliny. Pokud jsou užívány správně, nevyvolávají žádné vedlejší komplikace a jsou vhodné pro pravidelné pití. Bylinné čaje obsahují řadu příznivých látek a při jejich pravidelné konzumaci působí dokonce jako prevence před propuknutím různých onemocnění.

Bylinné čaje a jejich účinky

Užívání bylinných čajů se jistě mnohým osvědčilo. V některých případech mohli bylinné čaje dokonce nahradit léky předepsané od lékaře. Dávají tělu svěžest a energii, podporují imunitní systém a ulevují při nemocech. Díky tomu, že neobsahují kofein, mohou je bez obav užívat také ženy v jiném stavu.

Druhy bylinných čajů

Pití bylinných čajů vám může pomoci při trávicích potížích, pro zlepšení odolnosti nervové soustavy, anebo také při hubnutí. Stačí jen vědět, jaký použít. Druhů je opravdu spoustu a každý lze použít na něco jiného. Pokud nevíte, jaký zvolit, určitě vám v tom pomůžou popisky u konkrétních čajů.

Různé druhy bylinných i jiných čajů můžete nalézt zde >> Bylinné čaje
 

2008 - 2018 DHARMA websolutions | sitemap