Dejte nám své +

Depilace

Chloupky už se dávno nenosí a každý dnes naopak chce mít krásně hladkou pokožku. Zatímco muži věnují pozornost hlavně svému strništi na tváři, ženy to mají poněkud složitější a dbají většinou hlavně o to, aby měli hladké nohy. Odstraňování chloupků se podle způsobu provedení říká buď depilace, nebo epilace. Hlavním rozdílem mezi depilací a epilací je, že depilací odstraníte pouze viditelnou část chloupku, který poté rychle dorůstá. Epilací se zbavíte celého chloupku včetně kořínku a výsledný efekt tak bude dlouhodobější. Nedá se říct, která metoda je lepší, protože obě mají samozřejmě své plusy i minusy. Záleží tedy pouze na tom, která metoda vám bude více vyhovovat.

Metody depilace

Depilaci pokožky je možné provádět více způsoby, které se liší jak v pohodlnosti, tak i v trvanlivosti. Ne každý způsob depilace musí být vhodný zrovna pro vás a je tedy potřeba různé metody vyzkoušet. Způsob depilace, který je pravděpodobně mezi lidmi nejpoužívanější je klasické holení žiletkou, respektive holicím strojkem. Po holení bude vaše pokožka sice hladká, ale nevydrží hladká dlouhou dobu. Často chloupky začnou růst už další den po depilaci. Pokud tedy chcete mít pokožku neustále hladkou, nejspíše pro vás bude lepší vyzkoušet jinou metodu depilace, která vám ušetří čas. Stačí-li vám ovšem holení jednou za několik dní, pak jistě oceníte rychlost a jednoduchost tohoto způsobu depilace. Potřebovat k němu budete pouze holicí strojek a gel, či pěnu na holení, díky kterému bude holení snazší a vaše pokožka nebude tolik trpět.

Chcete-li, aby vaše pokožka vydržela hladká delší dobu, abyste nemuseli depilací trávit příliš moc času, můžete vyzkoušet některý z depilačních krémů. Depilační krémy vaše chloupky rozpustí a vy je poté pouze smyjete spolu s krémem. Vaše pokožka po této depilaci vydrží hladká až dva týdny, což je mnohem delší doba ve srovnání s holením. Nevýhodou však může být, že díky obsahu chemických látek mohou depilační krémy u některých osob vyvolat alergickou reakci, anebo podráždění pokožky. Pokud máte takové problémy často, zkuste krém použít na méně citlivé části těla, jako je třeba předloktí. Pokud bude vaše pokožka podrážděná, zkuste raději jiný způsob depilace, který pro vás bude vhodnější.

Ošetření pokožky po depilaci

Často se stane, že je pokožka po depilaci podrážděná a potřebuje zklidnit. Abyste předešli nepříjemnému svědění a vyrážce, je dobré pokožku natřít některým z hydratačních krémů, které ji zklidní a zároveň zabrání jejímu vysoušení. U mužů, kteří nemají tak citlivou pleť jistě postačí obyčejná voda po holení, která pokožku také dezinfikuje.

Pokud hledáte přípravky pro depilaci, zkuste se podívat na náš e-shop, kde tyto produkty nabízíme. Najdete ho zde >> Depilace
 

2008 - 2018 DHARMA websolutions | sitemap