Dejte nám své +

Kosmetika

in

Kosmetika je v současnosti používána naprostou většinou populace na celém světě a její popularita zdá se stále roste. Kosmetika se používá převážně pro zkrášlení těla a pro vylepšení jeho vůně, ale důvodů k jejímu použití může být více. Co se týče složení kosmetických produktů, jedná se nejčastěji o směsi chemických látek. Tyto látky jsou ve většině případů uměle, synteticky vytvořeny, ale můžeme se setkat i s přírodní kosmetikou, která obsahuje čistě přírodní složky. Když se podíváme do historie, přírodní kosmetika měla své uplatnění dokonce už ve starověkém Egyptě a Řecku, kde lidé jako balzám používali ricinový olej. Staří Římané zase pomocí včelího vosku, rostlinných olejů a růžové vody vyráběli pleťové krémy. Není tomu však tak dávno, co byla kosmetika v západních zemích, například v Anglii, naopak zavrhována. Tam ji v 19. století veřejně odmítala královna Viktorie a prohlásila, že kosmetika je vulgární a je vhodná pouze pro herce.

Produkty kosmetiky

Kosmetických produktů je dnes opravdu spoustu a dělí se do mnoha kategorií. Pleťové vody, krémy, masky, sprchové gely, parfémy, toaletní vody, pěny do koupele, hydratační krémy a mnoho dalších produktů můžete dnes v obchodech s kosmetikou nalézt. Pokud chcete kosmetiku převážně pro zkrášlení těla, můžete vybírat produkty z dekorativní kosmetiky. Jestliže však ke koupi kosmetiky máte jiný důvod, například máte problémy s vysušenou a podrážděnou pokožkou, nebo bojujete s celulitidou, zaujmou vás především produkty z kategorií pečující kosmetiky, které vám pomohou s vašimi potížemi a zároveň jistě i zlepší váš vzhled.

Kde najít kosmetické produkty

Sháníte kosmetické přípravky a nevíte kde je koupit? Zkuste náš e-shop, na kterém můžete vybírat z produktů kosmetiky v několika kategoriích. Naleznete ho zde >> Kosmetika
 

2008 - 2018 DHARMA websolutions | sitemap