Dejte nám své +

Pleťová kosmetika

in

Pleťovou kosmetikou se nejčastěji chápe kategorie obecné kosmetiky. Produkty pleťové kosmetiky se používají zejména pro odstranění nejrůznějších potíží s pletí, anebo pro zlepšení jejího vzhledu. Jejich účinky se liší, některé slouží hlavně pro čištění pleti, jiné pleť hydratují, redukují vrásky a pigmentové skvrny apod., přičemž jsou vždy rozděleny podle toho, pro jaký druh pleti jsou vhodné.

Pleťová kosmetika – typy pleti

Každý má trochu jinou pleť a jiná pleť má také jiné potřeby. Proto se pleť obecně dělí do pěti kategorií – normální, suchá, mastná, smíšená a citlivá. Podle toho jaký typ pleti máte, musíte přizpůsobit vaši péči. Pokud je vaše pleť převážně suchá a loupe se, měli byste vybrat pleťovou kosmetiku pro suchou pleť, která ji účinně hydratuje a zabrání jejímu vysoušení. Přípravky pro citlivou pleť jsou k pleti šetrné a nezpůsobují její podráždění. S mastnou pletí si poradí pleťová kosmetika pro ni zvláště určená, která odstraní přebytečný maz a zanechá pokožku suchou a hladkou.

Pleťová kosmetika – druhy přípravků

Stejně jako je tomu u obecné kosmetiky, pleťová kosmetika se také dělí do mnoha kategorií a vy si tak můžete vybrat produkt, který vám vyhovuje nejvíce. V nabídce jsou jak pleťové krémy a masky, tak i vyhlazovače vrásek, zvlhčovací krémy, tonika, odmašťovače apod. Některé přípravky pleťové kosmetiky se používají převážně pro čištění pleti a jiné, jak již z názvu vyplývá, dodávají potřebnou vlhkost vysušené pleti nebo redukují nežádoucí vrásky a omlazují pleť.

Hledáte-li některý konkrétní přípravek pleťové kosmetiky, nebo jen chcete mít přehled, podívejte se na nabídku našeho e-shopu, kde je pleťová kosmetika rozdělena do několika kategorií. Naleznete jej zde >> Pleťová kosmetika
 

2008 - 2018 DHARMA websolutions | sitemap