Dejte nám své +

Přírodní kosmetika

Produkty přírodní kosmetiky se od těch obyčejných liší tím, že k jejich výrobě nebyly použity žádné jiné suroviny, než přírodního původu. Mezi ně patří jak rostlinné výtažky různého druhu, živočišné suroviny jako třeba včelí vosk a med, tak i suroviny, které se získávají těžením ze země. Tyto suroviny se následně po získání už neupravují, nebo se upravují pouze minimálně. Přírodní kosmetika obsahuje mnoho příznivých látek, jako například vitamíny a antioxidanty, díky čemuž je velmi účinná a o jejích kvalitách není pochyb. Pokud máte citlivou pokožku a produkty běžné kosmetiky vám způsobují podráždění, i pro vás je přírodní kosmetika správná volba – díky svému složení je mnohem šetrnější k pokožce a je díky tomu bezpečná i pro děti.

Biokosmetika a přírodní kosmetika – v čem se liší

Pokud jste si mysleli, že přírodní kosmetika a biokosmetika je to samé, pouze jinak řečeno, není tomu tak. Přírodní kosmetika musí pouze obsahovat přírodní suroviny, avšak biokosmetika navíc ještě musí splňovat různá kritéria, díky kterým právě získá nálepku BIO. Tyto kritéria nejsou celosvětově jednotná, ale určují je nezávislé organizace. Jejich rozdíly jsou však pouze malé a to hlavní mají společné. Biokosmetika musí například obsahovat dané minimální množství surovin, které byly vypěstovány ekologicky bez použití toxických látek, pesticidů, herbicidů apod.

Produkty přírodní kosmetiky

Přírodní kosmetika je v poslední době stále rozšířenější a máte tedy velký výběr. Stačí si vybrat produkt, který nejlépe splní vaše požadavky. U přírodní kosmetiky oceníte nejen její účinnost, ale i fakt, že díky ní nebylo zneužíváno žádné zvíře v laboratoři. Je tím pádem ideální i pro vegetariány a vegany.

Pokud hledáte některé z produktů přírodní kosmetiky, nebo biokosmetiky, můžete je nalézt zde >> Přírodní kosmetika

2008 - 2018 DHARMA websolutions | sitemap