Dejte nám své +

Redakční systém

Pohodlná správa webové prezentace se neobejde bez spolehlivého redakčního systému. Kromě placených redakčních systémů, jejichž koupi si ne každý může dovolit, lze na internetu nalézt mnoho tzv. open source projektů, které jsou zdarma. K funkčnosti webových stránek „stačí“ využít základního jádra, doinstalovat potřebné pluginy či moduly a v neposlední řadě zvolit a vhodně upravit vzhledovou šablonu. Zručnou úpravou kódu je možné vše uzpůsobit tak, aby výsledná prezentace co nejlépe vyhovovala svému použití a odpovídala vašim představám.

Pro drobné (např. minisite), malé a střední weby je takovým vhodným a nenáročným redakčním systémem Wordpress. Systém Wordpress je vytvořený v PHP a využívá databázi MySQL.

Pro rozsáhlejší projekty využívám open source CMS Drupal, který by se dal přirovnat ke stavebnici. Pomocí vhodně sestavených modulů mají webové stránky postavené na Drupalu neuvěřitelně široké možnosti. Navíc administrátorské prostředí lze přizpůsobit pro různé kategorie uživatelů, tak aby doplňování nového obsahu bylo co nejsnadnější. Pomocí CMS Drupal je možné vystavět rozsáhlé portály, e-shopy, webové prezentace s anketami, kvízy, dotazníky atd. Tam, kde už Wordpress nestačí, Drupal hravě přebírá štafetu.

2008 - 2018 DHARMA websolutions | sitemap