Dejte nám své +

Ústní hygiena

in

Okolní prostředí představuje ohromné množství nejrůznějších mikroorganismů a naše ústa jsou s ním v nepřetržitém styku. Mikroby se usazují na všech částech dutiny ústí a tím dochází k vytváření tenké vrstvy – zubního plaku. A ten hraje největší úlohu při tvorbě zubního kazu a zánětlivosti dásní. Oblasti, kde dochází k největší tvorbě zubního plaku jsou nejcitlivější a pravděpodobnost vzniku zubního kazu je tam mnohem vyšší. Pečlivá a hlavně pravidelná ústní hygiena je hlavní způsob pro odstranění zubního plaku a tím k předejití vzniku zubního kazu a zánětu dásní. Každodenní ústní hygiena vám přinese zdravé a krásné zuby, které budou plně funkční až do vysokého věku.

Ústní hygiena – typy zubních past

V současnosti existuje tolik druhů zubních past a pomůcek pro ústní hygienu, že není jednoduché se v nich vyznat. Vyjma barevné odlišnosti a jiné příchuti spočívá jejich hlavní rozdíl v jiném složení a účinku. Mnoho lidí užívá bělící pasty, které slouží nejen pro ústní hygienu, ale jak již název napovídá – pro bělení zubní skloviny. To ocení například kuřáci, nebo lidé, kteří pravidelně pijí kávu, a jejichž zuby v důsledku toho začali žloutnout.

Stejně tak jsou tu zubní pasty, které léčí, nebo pomáhají snižovat příznaky paradentózy. Ti, kteří trpí zvýšenou kazivostí zubů jistě ocení zubní pasty se zvýšeným obsahem fluoru určené zvláště pro tento účel.

Na děti se samozřejmě také nezapomnělo - pro ně jsou tu například zubní pasty s ovocnými příchutěmi, díky kterým pro dně bude ústní hygiena o mnoho příjemnější.

Různé přípravky pro ústní hygienu můžete nalézt zde >> Ústní hygiena

2008 - 2018 DHARMA websolutions | sitemap