Dejte nám své +

Vitamíny a minerály

in

Vitamíny a minerály jsou jistě naprosto základními a esenciálními látkami, které jsou přirozenou součástí naší stravy. Protože se účastní mnoha tělesných procesů, jsou pro lidský organismus nenahraditelné. Ten si ale většinu vitamínů a minerálů není schopen sám syntetizovat, a proto je musíme přijímat právě ve stravě. To se zdá jako lehký úkol, ale díky podprůměrné kvalitě stravy a častému stresu moderního člověka to není tak úplně pravda. Naštěstí máme k dispozici spoustu potravinových doplňků s vitamíny a minerály, díky nimž můžeme zvýšit příjem těchto důležitých látek.

Vitamíny – význam pro tělo

Vitamíny najdeme je v krvi, kůži, i v kostech. Jsou urychlovači chemických dějů v těle a jsou nejvýznamnější složkou enzymů, které se starají o biochemické reakce. Stimulují látkovou výměnu bílkovin, lipidů i sacharidů a jsou také součástí procesu očisty těla. Nedostatek některého z vitamínů způsobí narušení metabolických dějů, což má za následek vznik řady různě vážných onemocnění.

Minerály - význam pro tělo

Minerály mají pro tělo stejně velký význam jako vitamíny a velice důležitý je samozřejmě i jejich příjem. Díky nim mohou enzymy stravu lépe přetransformovat na energii, dávají pevnost kostem, regulují hladinu krevního tlaku, stimulují nervy a působí také protiinfekčně. Pravidelným příjmem dostatku minerálů má významný vliv pro léčbu různých onemocnění a pomáhá jim předcházet. Působí jako prevence například před diabetes, impotencí, srdečními chorobami a zpomaluje procesy stárnutí.

Řadu doplňků stravy s vitamíny a minerály naleznete zde >> Vitamíny a minerály
 

2008 - 2018 DHARMA websolutions | sitemap