Dejte nám své +

Minisites - mají skutečně význam?

Vlastníte již rozsáhlé webové stránky a uvažujete o oslovení specifických skupin zákazníků?
I když z pohledu strategie optimalizování pro vyhledávače je obecně lepší budovat jeden obsáhlejší web, než mít mnoho menších webů, přesto v případě, kdy již provozujete velký web s bohatým obsahem, je vhodné využít jako podporu několik dalších malých webů. Konkrétně se jedná o tzv. miniweby, minisites či mikrosites.

Velký web je obvykle optimalizován na frázi s vysokou konkurencí. (Frází jsou myšlena klíčová slova, která zadávají uživatelé do vyhledávače.) Minisites (miniweby) jsou oproti tomu svým úzce specifikovaným obsahem zaměřeny na určitou sortu klientů. Jsou optimalizovány na mnohem konkrétnější frázi, díky čemuž snadněji uspějí před konkurencí a potenciální zákazníci najdou právě tyto miniweby.

Kupříkladu, zatímco váš hlavní web může být optimalizován pro frázi „zahradní technika“ miniweby můžete blíže specifikovat a optimalizovat na několika málo stránkách (obvykle kolem 3) na klíčové fráze „křovinořezy“, „zahradní traktory“ apod. Kdo si bude chtít koupit křovinořez a zadá klíčové slovo „křovinořezy“ do internetového vyhledávače, těžko najde právě váš obsáhlý web, kde nabízíte zahradní techniku. Pokud ale budete mít malý minisite o křovinořezech optimalizovaný právě na frázi „křovinořezy“, najde potenciální zákazník právě vás.

2008 - 2018 DHARMA websolutions | sitemap